proces pripreme:
1. Podloga
Mljeveni keks, otopljeni maslac i mlijeko umiješati i smjesu utisnuti u kalup veličine 24 cm (stijenke kalupa obložiti acetatnom folijom). Spremiti u hladnjak dok se priprema krema.
2. Krema
Maline (mogu i smrznute) preliti vodom, dodati šećer i kuhati nekoliko minuta. Smjesu usitniti u blenderu te procijediti.
Sir, jogurt, 2 dl vrhnja i šećer umutiti mikserom.
Želatinu preliti vodom i ostaviti nekoliko minuta.
Čokoladu i ½ dl vrhnja grijati na laganoj vatri te dodati želatinu. Grijati dok se ne otopi i nastane smjesa bez grudica. Dodati kremi i umutiti mikserom. Kremu podijeliti na 3 jednaka dijela.
U prvi dio kreme dodati veći dio soka od malina (kako bismo kasnije imali 3 nijanse ružičaste boje), umutiti i izliti na podlogu. (Krema je sad tekuća, ali će se hlađenjem stvrdnuti). Spremiti u zamrzivač na 30 minuta.
U drugi dio kreme dodati sok od maline (ostaviti malo soka za treću kremu), umiješati i uliti na prvu kremu. Spremiti u zamrzivač na 30 minuta.
U treći dio kreme dodati preostali sok od maline, uliti u kalup i tortu spremiti u hladnjak. Hladiti preko noći, ukloniti kalup i acetatnu foliju, ukrasiti voćem i poslužiti.
Facebook Comments